Strana NAJ organizuje už 2. protest

By | 2017-12-04T23:06:51+00:00 25 september, 2017|Aktuálne|

Strana NAJ organizuje v Košiciach 23. septembra (sobota) o 16 hod pred vedeckou knižnicou v centre v poradí už 2. protest a pochod proti drancovaniu lesov a proti vývozu dreva do zahraničia. 
Strana NAJ zverejnila 17.8.2017 ULTIMÁTUM vláde, že ak do 21 dni nezastaví vývoz dreva a neobmedzí výruby o 30%, tak vstúpime do celonárodných protestov. Požadujeme aj výsadbu v pomere 1 : 5 za každý vyrúbaný strom.

 

Pôjdeme však v našich požiadavkách ešte ďalej a chceme vyvodenie nielen trestnoprávnej ale aj hmotnej zodpovednosti voči ministrom ako je Žiga, ktorý dlhé roky bohatne z dreva a ministerka pôdohospodárstva  Matečná to kryje. Žiga a ďalší úradníci musia prísť o majetky získané v konflikte záujmov.

Znížila sa výmera našich lesov o 6% za posledných 10 rokov. Rozmohla sa ťažba na čierno. Bežný občan si nedovolí zobrať z lesa ani halúzku, ale firmy vyvážajú tisíce kamiónov s drevom a my sa len prizeráme ako nám niekto vykráda špajzu pred vlastnými očami. Chceme sa teda nechať okrádať vládou naďalej a poddajne sa tomu prizerať alebo zakročíme ako hrdí občania, ktorí nenechajú so sebou zametať a chcú uchovať prírodu a faunu aj pre ďalšie generácie ?