Obnova a modernizácia verejného zdravotníctva a štátnych nemocníc je prioritou strany NAJ.

Vplyv finančných skupín na chod zdravotníctva chceme definitívne ukončiť a súčasne konečne zaviesť systémové opatrenia na vyliečenie (a nielen liečenie) pacientov, zlepšenie medicínskych postupov na najvyššej úrovni a ukončiť odlievanie zdravotných odvodov na účty finančných skupín a ich súkromných poisťovní (Dôvera, UNION). Odliv našich zdravotných odvodov do súkromných poisťovní je na úkor liečenia ľudí. Kto to kedy videl vytvárať zisk zo zdravotných odvodov ? Tento neoliberálny systém odčerpávania odvodov ľudí je potrebné čím skôr ukončiť v mene Slovenska a skutočnej liečby ľudí.

Súkromné zdravotné poisťovne považujeme za nadbytočný luxus na Slovensku, ktorý si nemôžeme dovoliť. Samozrejme súkromné zdravotné poisťovne sa môžu v budúcnosti venovať komerčnému pripoisteniu, ale z našich zdravotných odvodov už nebudú dostávať nič. Štát sa postará o verejné zdravotníctvo a svojich občanov systémovými zásadnými zmenami. Zavedieme systém iba jednej VšZP na Slovensku. Politika strán na Slovensku vedie k spoplatneniu zdravotníctva a tomu chceme zabrániť za každú cenu a zachrániť ľudí pred ich ďalším zdieraním zo strany finančných skupín a nimi riadených politikov. Čoskoro zverejníme komplexný volebný program NAJ pre zdravotníctvo s ktorým pôjdeme do parlamentných volieb v roku 2020.

VEREJNÝ PROTEST :

Strana NAJ organizuje verejný protest dňa 22.2.2018 o 13 hod pred Ministerstvom zdravotníctva na záchranu zdravotníctva pred ovládnutím finančnými skupinami k čomu ho vedie Tomáš Drucker. Budeme protestovať za okamžité zastavenie e-Zdravia v súčasnej podobe. Odmietame centrálny zber údajov pacientov do jedného registra bez písomného súhlasu pacienta. Je to v rozpore s ochranou osobných údajov. Hrozí tiež únik informácií, ktoré sa môžu obchodovať na čiernom trhu. Žiadame preto dobrovoľnosť vstupu do systému e-Zdravia tak pre pacientov ako aj lekárov. Žiadame tiež profesionalizovať obhliadky mŕtvych cestou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Ing. Viktor Béreš

predseda strany NAJ