Branislav Grimm (na titulnej fotke), ktorý je lídrom NAJ v Eurovoľbách je známy nielen ako primátor Senice ale aj hudobník, učiteľ a dlhoročný riaditeľ ZŠ v Senici. Celoživotné skúsenosti nadobudnuté v lokálnej politike chce pronárodne preniesť do Bruselu. Chceme zdôrazniť, že NAJ je proti federalizácii Európy či konfederatívnym snahám.

Mnoho ľudí možno nevie, že popredný kandidát NAJ do európskeho parlamentu Ľubo Moravčík je nielen bývalý futbalový reprezentant, skvelý futbalový tréner ale aj poslanec VÚC v Nitrianskom samosprávnom kraji. Nadobudol tak politické skúsenosti a nejde preto o žiadneho nováčika. Anton Gajdoš je rodák z okolia Popradu a pracuje ako stavebný dozor, takže dávame priestor rôznym osobnostiam. Rovnako tak ako aj Zuzane Kúdelkovej, ktorá je poslankyňa obecného zastupiteľstva za stranu NAJ vo Valaskej (okres Brezno), navyše hovorí plynule anglicky, francúzsky a je stredoškolskou pedagogičkou angličtiny. Nie všetky dni boli v živote pani Kúdelkovej ľahké ale ide ďalej a to je najdôležitejšie hoci najťažšie.

Zaujímavou osobnosťou na kandidátke NAJ je aj multifunkčný Vladimír Bálint, známy to spisovateľ, hudobný skladateľ, režisér žijúci neďaleko Košíc, ktorý pôsobil aj na Broadway ale doma je doma a pracuje naplno pre Slovensko. NAJ podporila aj Petra Hlucháňa, dlhoročného riaditeľa trenčianskej televízie, moreplavca, novinára a publicistu v jednej osobe, ktorého poznatky považujeme za neoceniteľné.

NAJ podporila aj Rómov a dala im veľký priestor na kandidátnej liste, pretože riešenie rómskej otázky považujeme za jednu z našich programových priorít. Rómov sa tak pokúša zjednotiť Emil Samko, ktorý tiež kandiduje do európskeho parlamentu za rómsku minoritu a je veľmi aktívny aj v teréne. K ďalším našim rómskym kandidátom patria aj Štefan Mirga (agrotechnik), Podtatranec Radovan Ščuka (hlavný kontrolór obce), ale i  Roman Čonka a  rómsky aktivista Marek Baláž.

Jozef Zaťko je mimoriadne aktívny človek a bojovník za spravodlivosť, právo a je medzinárodne veľmi aktívny. Je štatutárom Európskeho inštitútu ďalšieho vzdelávania a preto sme radi, že kandiduje za NAJ do EP. Kandidátku uzatvárajú aktivisti Roman HílekAnton Bercy.

Slovenská spoločnosť dozrela na zmenu, aby sme vymenili menej aktívnych doterajších europoslancov, ktorých postoje a hlasovania nám často celé roky spôsobovali vrásky na čele. Nuž je možnosť to zmeniť májovými voľbami. Na odľahčenie len poviem, že po vystúpení Veľkej Británie, ostáva v EÚ 27 štátov, takže som veľmi rád, že pod týmto číslom 27 kandiduje aj strana NAJ v Eurovoľbách, ktoré sa uskutočnia 25.5.2019.

S úctou

Viktor Béreš

ekonóm a predseda strany NAJ (č.27)

www.strana-naj.sk