14.01.2018 -UZNESENIE republikového Snemu NAJ v Banskej Bystrici

By |2018-01-15T10:17:46+00:0015 január, 2018|Aktuálne|

UZNESENIE republikového Snemu NAJ

14.1.2018.

Snem NAJ odsúhlasil Viktora Béreša za predsedu strany NAJ. Mimoparlamentná strana NAJ po prvom republikovom Sneme vyhlasuje, že len totálna zmena strán v parlamente je jediná cesta pre zmenu systému na Slovensku. Preto sme a budeme protisystémová strana, ktorej hlavnou úlohou bude prerušiť tepnu, ktorou cez naše dane živíme oligarchov a finančné skupiny. Pokiaľ systém nezmeníme, tak sa nič nezmení.

Odsudzujeme aj posledný prípad pridelenia zákazky na Ministerstve financií riadeného p. Kažimírom vo výške 41 mil. eur firmám oligarchu Brhela a exministra Počiatka. Klientelizmus pokračuje a je pevnou súčasťou vlády Smeru.

Rovnako nebezpeční pre vývoj Slovenska sú aj tzv. malí miestni oligarchovia, ktorí v jednotlivých okresoch prevažne cez konexie a peniaze ovplyvňujú rôzne spolky, ktoré si kupujú a ovplyvňujú tak voľby. Tieto štruktúry musia byť prerušené, aby toky z našich daní z miest a obcí plynuli v budúcnosti len pre správne použitie.

Vyzývame pána Danka z SNS, aby vystúpil z koalície so SMEROM a dokázal tak voličom, že nechce byť spájaný s oligarchiou, typickou pre celý Smeru a Most-Híd.

NAJ buduje svoje štruktúry po okresoch a preniká medzi ľudí. Budeme pozitívnou energiou pre ľudí, stranou, ktorá nie len kritizuje ale prináša riešenia. Budeme stavať svojich kandidátov v komunálnych voľbách koncom roka 2018.

Snem NAJ ďalej schválil volebný program pre rok 2020, ktorý bude znamenať koniec moci oligarchov a finančných skupín a úplne novú politiku budovania sociálno-právneho štátu s radikálnym rastom zárobkov, dôchodkov a rodinných prídavkov pre deti.

Zdravotníctvo

NAJ potvrdzuje, že zavedieme iba jednu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Podľa Ústavy je zdravotníctvo bezplatné. Ale v praxi to tak nie je, takže vláda porušuje Ústavu SR. Ak sa oneskoríte o pár dní s platbou do VšZP, tak ste už podľa vlády veľký neplatič a nepredpíšu vám liek.

Energetika

Ceny energií znížime radikálne pre občanov tým, že vyvlastníme SPP aj elektrárne aj vodárne a tieto prirodzené monopoly vrátime pod štát a budeme tak ovplyvňovať ceny energií smerom nadol.

Poľnohospodárstvo

Zavedieme potravinovú sebestačnosť napriek kritike Bruselu. Chceme slovenské výrobky vidieť úplne všade.

Justícia a polícia

Po voľbách budú musieť súdy ukončiť jeden súdny spor, či občiansky a či trestný do pol roka. Nie ako dnes, že sa dva roky čaká len na vytýčenie súdneho spolu. Políciu a prokuratúru treba odmeňovať a motivovať, ak rýchlejšie vyšetria prípady, rovnako tak aj sudcov. Ale aj trestať ak budú pomalí.

Zahraničná politika

V EÚ chceme zostať, ale s podmienkami medzi ktoré spadá aj to, že nebudeme prijímať imigrantov z tretích krajín, ale budeme sa sústrediť všemožne na ukončenie chudoby na Slovensku cestou zvýšenia min. mzdy a radikálneho zvýšenia dôchodkov.

Sociálna politika

Rodinné prídavky pre deti musia ísť radikálne hore a nie o smiešnych 16 centov ako je to v tomto roku. NAJ zvýši rodinné prídavky zo súčasných 23,68 eur a bude to vyzerať takto :

50 eur na prvé dieťa /mesačne v úplnej rodine

55 eur na prvé dieťa /mesačne v neúplnej rodine

60 eur na druhé dieťa /mesačne v úplnej rodine

65 eur na druhé dieťa /mesačne v neúplnej rodine

70 eur na tretie dieťa /mesačne v úplnej rodine

75 eur na tretie dieťa /mesačne v neúplnej rodine

24 eur na ďalšie deti.

Chceme podporovať slovenských podnikateľov a v menšej miere zahraničné podniky. Chceme vybudovať silnú ekonomiku založenú na slovenských firmách, ktoré preto budeme zásadne podporovať ako súčasť národnej identity Slovenska.

Odňatie majetkov zlodejom, oligarchom je nevyhnutný krok, aby sme očistili Slovensko od týchto vykorisťovateľov a špekulantov.

Exekúcie vyriešime a odpustíme im všetky sankcie a úroky a budú splácať max 100 eur mesačne. Zatočíme s dražobnou a exekučnou mafiou. Vrátime tak ľudí do pracovného procesu a budú sa opäť radi zamestnávať.

 

Snem NAJ, 14.1.2018 v Banskej Bystrici