Strana NAJ ide do eurovolieb v plnej zostave 14 kandidátov. Lídrom kandidátky je bývalý primátor Senice Branislav Grimm. Na druhom mieste kandiduje Ľubo Moravčík – bývalý futbalový reprezentant a futbalový tréner.

NAJ vsádza na kvalitu kandidátov, ktorú tvoria vzdelaní ľudia zo všetkých oblastí spoločenského život ako  médií, školstva, kultúry, životného prostredia, hospodárstva i podnikania. Strana dala priestor aj rómskej inteligencii, ktorá je nedeliteľnou súčasťou slovenskej spoločnosti a dostanú tak priestor pre svoje názory v NAJ.

V európskom parlamente chce NAJ podporovať vyššiu mieru financovania zo strany EÚ za účelom vyrovnávania regionálnych rozdielov v EÚ aj na Slovensku a tým sa vrátiť k ústrednej myšlienke, prečo sme aj vstupovali do EÚ a to je zvýšenie životnej úrovne na Slovensku.

Budeme presadzovať viac vedy a výskumu na Slovensku, ktorá z pohľadu NAJ predstavuje jedinú cestu a podmienku ako môže malé Slovensko obstáť v konkurenčnom boji vo svete a v blízkej budúcnosti. Ruka v ruke musí ísť aj rast platov a dôchodkov, čo je nemenná agenda strany NAJ.

NAJ ponúka kandidátov v eurovoľbách, ktorých hlas bude v  Bruseli počuť viac a budú viac komunikovať so slovenskými voličmi a prenášať ich názory na pôdu Bruselu.

Kandiduje týchto 14 kandidátov za NAJ : Branislav Grimm, Ľubo Moravčík, Anton Gajdoš, Zuzana Kúdelková, Emil Samko, Štefan Mirga, Radoslav Ščuka, Vladimír Bálint, Jozef Zaťko, Peter Hlucháň, Roman Hílek, Roman Čonka, Anton Berczy a Marek Baláž.

Viktor Béreš
predseda strany NAJ