Rozhodol som sa kandidovať  do európskeho parlamentu za stranu NAJ, aby som svoje celoživotné skúsenosti pretavil do práce pre Slovensko.  Futbal  som hral fair play a teraz chcem toto pravidlo presadzovať aj v politike. Politika má byť férová a chcem energicky presadzovať záujmy Slovenska aj v Bruseli a preto kandidujem. Bol som bojovník na ihrisku  a môj boj so preniesol  z ihriska do politického ringu. Chcem pracovať  naďalej pre Slovensko. Bol som poslancom mestského zastupiteľstva v Nitre a v súčasnosti som poslancom nitrianskeho samosprávneho kraja. Poznám problémy Slovenska a chcem ich riešiť aj ako europoslanec.

Mojim cieľom je zvyšovať životnú úroveň na Slovensku, aby sa čo najviac ľudí malo lepšie. U ľudí sledujem skepsu a je potrebné, aby sme zabezpečili vyššiu prosperitu tým, že na Slovensku eliminujeme a nepripustíme korupciu a súčasne zlepšíme podmienky pre podnikanie. Strana NAJ podporuje znižovanie daní čo plne podporujem a v Bruseli chcem a budem obhajovať záujmy Slovenska dôraznejšie ako sme boli zvyknutí. V minulosti som reprezentoval Slovensko ako reprezentačný futbalista a teraz chcem reprezentovať Slovensko ako politik, ktorý má čo povedať.

Budem naďalej podporovať aj šport. Pracujem v klube FC Nitra ako člen predstavenstva a mojou hlavnou náplňou je starostlivosť o mládež, ktorá je moja srdcovka, aby som odovzdal mladým to čo som sa naučil doma a vo svete.

 

Ľubo Moravčík

bývalý futbalový reprezentant a kandidát do Európskeho parlamentu za NAJ.