Odstránenie chudoby je pre nás kľúčová téma, ktorú vyriešime šokovou metódou. Dosť sa už o biede popísalo a žiadna vláda tento skľučujúci problém Slovenska nevyriešila.  NAJ zavedie šokové riešenie. Predtým je ešte potrebné pripomenúť, že chudobou trpí na Slovensku vyše 700.000 ľudí, z nich sú na tom najhoršie slobodné matky a potom dôchodcovia. Za chudobu naša vláda považuje príjem do 348 eur.

NAJ zabezpečí viac peňazí pre matky, otcov, chorých a dôchodcov. Od blahobytu máme ešte ďaleko ale vieme veci riešiť. Máme šokový plán na chudobu.

RODIČIA S DEŤMI :

  1. Minimálnu mzdu zvýšime na 1.000 eur. 
  2. Rodičovský príspevok zvýšime na 500 eur.
  3. Zavedieme program podporujúci pôrodnosť prídavkami na deti : 50 eur – prvé dieťa, 60 eur- druhé dieťa, 70 eur- tretie dieťa.
  4. Masívna výstavba nájomných štátnych bytov (25.000 bytov), ktoré budeme ročne odovzdávať prevažne pracujúcim bez vlastného bývania.
  5. Invalidné dôchodky okamžité zvýšime o 100 eur.
  6. Opatrovateľské príspevky zvýšime na 550 eur okamžite.
  7. Budeme vyhľadávať športové talenty v rámci politiky športu a talenty budú podporované štátom.

DÔCHODCOVIA :

  1. Seniori sa už nemusia obávať o svoju budúcnosť. Dôchodky strana NAJ zvýši na min. 550 eur. Ak niekto odpracoval 25 rokov a viac, bude jeho dôchodok rásť úmerne nahor.
  2. Štátne nemocnice budú obnovené na špičkovú úroveň, takže radikálne zlepšíme rýchlosť a kvalitu liečby chorých.

BEZDOMOVCI :

  1. Ľudia bez domova dostanú strechu nad hlavou, pričom bezdomovci v aktívnom veku dostanú aj prácu, aby mohli platiť nájomné a žiť primeraný a dôstojný život.

Opatrenia NAJ budú prijaté okamžite, ak bude strana NAJ zostavovať vládu. Ručíme za realizáciu našich šokových opatrení, ktorými sa chudoba na Slovensku stane minulosťou.

Ing. Viktor Béreš

predseda mimoparlamentnej strany NAJ