Tlačová správa 29.1.2018 – NAJ podala trestné oznámenie na Druckera a Blaškovitša za e-zdravie a všeobecné ohrozenie

By |2018-01-29T14:02:58+00:0029 január, 2018|Aktuálne|

 

Strana  NAJ dnes podala  trestné oznámenie na Tomáša Druckera a riaditeľa NCZI Petra Blaškovitša za všeobecné ohrozenie v zdravotníctve, ktoré vedome spôsobili podľa paragrafu 285 trestného Zákona spustením e-zdravia.

Centrálny komunikačný uzol pre elektronické zdravotníctvo (e-zdravie) je prenajatý od firmy BENESTRA, ktorá sídli v budove Penty na Einsteinovej 24 v Bratislave, ale spoločníkom je Holandsko, takže zahraničná krajina môže dostať informácie o zdravotnom stave Slovákov na Slovensku. Systém má ešte jedno veľké bezpečnostné riziko a to je Penta, ktorá môže poznať všetky údaje o zdravotnom stave a predpisovaných liekoch pre občanov Slovenska.

Firma Arthur D. Little je spoločnosť, v ktorej 100% spoločníkom je firma sídliaca na Square na letisku vo Frankfurte nad Mohanom. Táto americká spoločnosť sa venuje automobilovému priemyslu aj zdravotníctvu, takže nerozumieme prečo sa vynaložilo 40.000 eur pre túto spoločnosť, ktorej správa ani nebola zverejnená. Chceme vidieť správu tejto spoločnosti o výhodách aj nevýhodách zavedenia  elektronického zdravotníctva na Slovensku. Prečo je správa utajená ?

Softvér e-zdravia budú spravovať súkromné spoločnosti LYNX a NESS Slovensko, čo predstavuje ďalšie bezpečnostné riziko úniku zdravotných informácií o pacientoch na Slovensku.

Z toho všetkého vyplýva, že ide o nezákonnú koncentráciu údajov o pacientoch na Slovensku, takže bude nasledovať podanie na súde, aby sme zabránili realizácií tohto nezmyselného projektu. Navyše sa porušuje lekárska mlčanlivosť a rúca sa celý systém dôvernosti pri liečbe budovaný tisíce rokov a to je neakceptovateľné. Aj Hypokratová prísaha hovorí o zachovaní mlčanlivosti.

Vo Fínsku je dobrovoľný systém aj pre pacientov, ktorí môžu archiváciu a elektronické uloženie jeho dát odmietnuť. Drucker tak klame ak hovorí o fínskom modely.

V Nórsku pred týždňom boli odhalené najintímnejšie zdravotné dáta polovice obyvateľov celej krajiny 2,9 mil. z 5,2mil.

Na stránke NCZI sú odkazy na e-zdravie vo Fínsku, v Holandsku, vo Veľkej Británii a v Dánsku. V žiadnej z týchto krajín nie je povinné e-Zdravie, už vôbec nie pod hrozbou sankcií. V týchto krajinách si uvedomujú, že lekárov potrebujú a preto neexistuje  sankcia vyškrtnúť lekára z registra ako na Slovensku a tak mu zakázať robiť povolanie bez ohľadu na to, koľkým ľuďom pomohol a ako kvalitne poskytoval zdravotnú starostlivosť.

 

 

 

Chceme verejný odpočet nákladov.

Finančná stránka a účet za e-zdravie je ešte hrozivejšie. V médiách odzneli nesprávne informácie, že systém stál 90 mil. eur čo nie je pravda. Už v čase Sulíkovej vlády v roku 2010-2011 bol schválený rozpočet 130 mil. eur na elektronické zdravotníctvo pre roky 2011- 2018. Realita je ale taká, že na systém sa vynaložila min 232 mil. EUR. Takže ako občania chceme odpočet, na čo presne sa vynaložili tieto prostriedky a prečo systém nefunguje. Vráťte peniaze do štátneho rozpočtu.

 

Pýtame sa občanov Slovenska či Vám nevadí, že niekto v Pente si bude čítať čo Vám bolo predpísané a na akú diagnózu. Doteraz sme totiž, predpokladali a verili, že informácie o zdravotnom stave ľudí sú ako tak dôverné a tajné. Pýtame sa otvorene aj všetkých sudcov, či Vám nevadí, že Penta bude poznať všetky antidepresíva, ktoré sa predpisujú slovenským sudcom ? Rovnako sa pýtame aj policajtov či prokurátorov či Vám nevadí, že Penta sa môže dozvedieť o liekoch, ktoré Vám lekár predpisuje ? A pýtame sa aj generálnych riaditeľov a manažérov, či Vám tiež nevadí, že niekto bude poznať lieky, ktoré sa Vám predpisujú na Slovensku a môžu byť tieto údaje predané konkurenčným firmám a použité v konkurenčnom boji proti Vám ?

Je veľmi nebezpečné, ak sa začnú zhromažďovať údaje o našom zdravotnom stave a teda aj o stave orgánov čo je už iba krok k tomu, aby sa podnikavci začali venovať aj obchodovaniu s orgánmi. Kto aký orgán potrebuje alebo orgán, vhodný na darovanie. Ľahko sa tak môže stať, že z malého zdravotného problému bude problém veľký. Poznáme nedávne prípady pašovania orgánov zo skalickej nemocnice.

A čo ak pacient povie, že nechce, aby jeho údaje zhromažďovali ? Je to právo každého človeka.

 

Cieľom systému tak nie je transparentnosť ako sa mylne zavádza, ale snaha o  diktovanie lekárom zo strany úradníkov od zeleného stola.

Napokon už dnes nahlasujú špecializovaní lekári poisťovniam výkony. A navyše na Ministerstve zdravotníctva je 6 lekárov z 200 zamestnancov. Ak lekár urobí chybu, tak ani e-zdravie ho na súde neochráni. Slovensko si musí dať základnú otázku. Či pôjdeme cestou šetrenia a generovania zisku pre Pentu alebo to zastavíme čím skôr (e namyslím tým len e-zdravie) a štát prevezme úlohu verejného zdravotníctva a liečby pacientov bez potreby komerčných chamtivých poisťovní ako je Dôvera a UNION.

Lekári v súčasnosti nemôžu ošetriť pacienta, lebo robia so systémom, ktorý nefunguje a nevyrobia si ani na chod ambulancie, lebo sú platení od výkonov, čim je ohrozená ich existencia aj samotné zdravie pacientov.

Súčasne sú hlásené prípady, že dolámaní pacienti sú na chodbách na pohotovosti neošetrení, pretože lekári nevedia nahodiť dáta do systému e-zdravia.

Vysokorýchlostný INTERNET nie je všade dostupný a to je aj dôvod, prečo je systém e-zdravia na Slovensku nerealizovateľný. Štát mal najprv dosiahnuť 100%-tné pokrytie vysokorýchlostným internetom.

Cieľom opatrení Druckera je likvidácia špecialistov- lekárov. Vznikne nedostatok lekárov ale vysoký dopyt po zdravotných službách. A pacienti budú nútení ísť do  Penťáckych nemocníc, kde si budú musieť priplácať. Drucker tak zavádza americký liberálny systém na Slovensku, pre bohatých a v prospech Penty.

Kamaráti zo Slovenskej Pošty pán Tomáš Drucker a Peter Blaškovitš spôsobili svojim amaterizmom ako nelekári  všeobecné ohrozenie a preto dnes podávame trestné oznámenie na Tomáša Druckera a riaditeľa NCZI Petra Blaškovitša za všeobecné ohrozenie, ktoré vedome spôsobili podľa paragrafu 285 trestného Zákona.

Záver : Chceme aby sa ľudia liečili a nie aby niekto bohatol na e-zdraví. Sme na prvom mieste na svete v ochorení na rakovinu hrubého čreva u mužov a na druhom mieste u žien. Chceme zdravie a vyliečených ľudí a nie elektronizáciu nezákonného zberu údajov. Neriešia sa opäť príčiny úmrtí ale technická a administratívna stránka veci.

Mali zrušiť limity u lekárov, zrušili by sa čakacie lehoty a žilo viac ľudí. Miesto toho sme vyčerpali 6 miliarda eur na administratívnu stránku veci a nie na liečbu ľudí.

Ľudia nie sú dostatočne informovaní ako zdravšie žiť. RTVS likviduje reportérov a cenzuruje pravdu miesto toho, aby hovorila pravdu a osvetu ako zdravšie žiť.

 

 

  1. Ďalšie dôkazy, že všetko smeruje k Pente v zdravotníctve ako sa písalo aj v Gorile.

 

Dôkazom, že systém v zdravotníctve je nastavený na záujmy Penty je aj to, že eurofondy 65,5 mil. eur pre obnovu 15 nemocníc v roku 2017 išli balíkovo najviac pre 6 nemocníc Penty (20,6 mil. eur) oproti štátnym nemocniciam (20,4 mil. eur). Tendrové podmienky (napriek upozorneniu LOZ – Lekárskeho odborového združenia) boli nastavené tak, že nemocnica nemôže mať stratu. Ale ako nemôže byť štátna nemocnica v strate, ak sa tuneluje cez nevýhodné drahšie nákupy ? A ten istý štát povie, že kritériom pre eurofondové čerpanie je, že štátna nemocnica nesmie byť v strate.

Ide o nefalšovanú a zákernú  snahu neinvestovať do štátnych nemocníc ale ich zadlžiť a tunelovať a potom oddlžiť.   Penta aj tak posiela tých najťažších pacientov do štátnych nemocníc, ktoré tak nemôžu byť v pluse . Celý systém je tak nastavený tak, aby to vyhovovalo Pente a jej nemocniciam. Navyše poisťovne často preplácajú iba polovicu výkonov nemocniciam, tak ako môžu byť v pluse ?

Cieľom systému je tvoriť stratu v štátnych nemocniciach a podporovať Pentu.

 

III. Otázky na Druckera. Niečo nesedí v Druckerovej cene za vilu na Floride.

 

Firma IQUAP kde pracoval súvisí s kauzou Gorila. Firma IQUAP krízového manažéra Tomáša Druckera je dnes v likvidácií. IQUAP dokonca pracoval na projekte e-zdravia. Ako môže firma, ktorá mala miliónové tržby byť v likvidácií ? IQUAP pritom vlastnil spoločnosť Weltbiz v ktorej figuroval aj Bubeník, áno – manžel pani Bubeníkovej z kauzy Gorila. Takže pán Drucker je nepriamo prepojený s kauzou Gorila.

Trhová cena víl na Floride je min. 200.000 eur, pričom v médiach Tomáš Drucker uvádza, že jeho manželka dala za vilu 50.000 eur, pričom druhým spoločníkom má byť ich známy Jozef Michálek.

Vyzývam teda pána Druckera, aby vysvetli ako politik ako je možné, že kúpil na Floride dom za 100.000 eur ak trhové ceny sú cez 200.000 eur ? Ceny víl sú dvojnásobne drahšie ako uviedol Tomáš Drucker. Dobre vieme, že ani v Bratislave nekúpite 3-izbový byt pod 100.000 eur. Alebo nás chce pán Drucker presvedčiť, že vie kúpiť byt v Bratislave za 50.000 eur ? Iba žeby pripustil, že na zmluve by bolo papierovo 50. tis. eur a mimo zmluvy 50.000 eur. Ale to by znamenalo pokus o krátenie dane, takže ak je pán Drucker chlap, nech vysvetlí ako kúpil dom o polovicu lacnejšie ako je bežná trhová cena na Floride.

Výsledkom krízového riadenia pána Druckera je zatiaľ vznik krízy. IQUAP kde pracoval je likvidácií. E-zdravie nefunguje.

 

Zdroje cien domov na Floride :

https://www.zillow.com/homes/for_sale/Englewood-FL/pmf,pf_pt/69061186_zpid/4593_rid/globalrelevanceex_sort/27.083888,-82.189065,26.831423,-82.512131_rect/11_zm/?

 

Ing.Viktor Béreš

Predseda strany NAJ